Přátelé a sponzoři Zelené hory

Děkujeme všem dárcům, kteří podpoří, byť jen drobným finančním darem, nutné opravy poutního kostela a celého areálu Zelené hory.  

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl v minulosti a je i v současnosti za pomoci různých forem financování udržován, přesto objem průběžně vložených prostředků nepostačuje k provedení oprav v rozsahu konzervujícím alespoň stávající stav a dochází k prohloubení chátrání této významné národní kulturní památky. Mezi nejvážnější na památce se vyskytující závady patří:

Nemovitá část
Opadávání vnitřních omítek 1. patra - bezprostřední ohrožení
Degradace vnějších omítek - bezprostřední ohrožení
Špatný stav okenních výplní - bezprostřední ohrožení
Špatná funkce odvodňovacího systému - potenciální ohrožení
Celková údržba objektu – nebezpečí z prodlení

Movitá část
Špatný stav plastické výzdoby hlavního oltáře
Špatný stav plastické výzdoby bočních oltářů 
Špatný stav lavic 
Celková údržba movitého vybavení 

Plán prací na rok 2015 zahrnuje především obnovu interiéru 1. patra kostela: opravu dřevěné konstrukce stropů a krovu (sanace bezprostředně ohrožené konstrukce krovu, tvarová rekonstrukce podhledové plochy do původního stavu) a restaurátorské opravy omítek kleneb a stěn. Finanční objem plánovaných prací v roce 2015  je cca 2,5 milionu Kč. 

Budeme velmi vděční všem dárcům a příznivcům za jejich podporu v roce 2015. 

Jak je možné finančně podpořit opravy kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře:

1/ v hotovosti v sídle Římskokatolické farnosti Žďár nad Sázavou II proti příjmovému dokladu. Pro dary nad 1.000,-Kč nabízíme sjednání a podpis Darovací smlouva pro účely snížení daně z příjmu dárce.

2/ poštovní poukázkou na účet číslo: 1622135369/0800. Adresa příjemce: Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou II - Klášter, Zámek 2/2, 591 02 Žďár nad Sázavou.

3/ bezhotovostním převodem na účet číslo: 1622135369/0800

Veškeré finančí dary budou využity a investovány pouze do rekonstrukčních a restaurátorských prací prováděných v areálu Zelené hory. 

Kontaktní osoba pro komunikaci ohledně sponzorské spolupráce a finanční podpory oprav kostela sv. Jana Nepomuckého a poutního areálu na Zelené hoře:
Mgr. Vladimír Záleský, farář a statutární zástupce ŘK farnosti Žďár nad Sázavou II - Klášter
Telefon: + 420 607 736 851 , email: zalesky@biskupstvi.cz  

Soubory ke stažení

Máte-li jakýkoliv dotaz, připomínku či kritiku, napište nám. Na Vaše dotazy odpovíme v nejkratším možném termínu. Děkujeme!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
Sychrova
591 02 Žďár nad Sázavou

info@zelena-hora.cz
www.zelena-hora.cz

Nedaří se vám najít na webu informaci, kterou potřebujete? Využijte fulltextové vyhledávání.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.