Vítáme Vás na Zelené hoře!

Vítáme Vás na oficiálních stránkách poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, národní kulturní památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. 

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl vystavěn v letech 1719 - 1722 z podnětu Václava Vejmluvy, významného opata žďárského cisterciáckého kláštera a podle projektu architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichela. Stavba patří k vrcholným dílům ve stylu barokní gotiky v Evropě. V roce 1994 byl poutní kostel na Zelené hoře zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V srpnu 2014 byl poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře po více jak 50 letech navrácen do majetku a správy Římskokatolické farnosti ve Žďáře nad Sázavou - II.  

Osobnosti Vladimír Záleský, farář"Jak už jsem uvedl dříve, chceme se zaměřit zejména na to, abychom se na Zelené hoře navrátili k pravidelným poutním bohoslužbám a zajišťovali duchovní službu poutním výpravám, ale zároveň umožnili všem zájemcům prohlédnout si tuto perlu architektury a našich duchovních dějin. Snahou bude nabídnout návštěvníkům kostela co největší prostor i po turistické sezóně, kdy je ve většině památek provoz omezen. Plánujeme zde také rozšířit nabídku vhodných duchovních kulturních programů a koncertů a připravovat vhodné vzdělávací programy pro školy. Chceme rovněž zkvalitnit prezentaci památky UNESCO a službu turistům jak pečlivým výběrem, tak i vzděláváním a formací průvodců.“

P. Mgr. Vladimír Záleský, farář. 

Máte-li jakýkoliv dotaz, připomínku či kritiku, napište nám. Na Vaše dotazy odpovíme v nejkratším možném termínu. Děkujeme!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
Sychrova
591 02 Žďár nad Sázavou

info@zelena-hora.cz
www.zelena-hora.cz

Nedaří se vám najít na webu informaci, kterou potřebujete? Využijte fulltextové vyhledávání.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.