Rozsáhlé opravy poutního kostela sv. Jana Nepomuckého

IROP IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

Římskokatolická farnost ve Žďáru nad Sázavou 2 vstupuje do nové sezóny obnovy poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. 

Předmětem projektu je pokračující obnova areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, zařazeného na seznam UNESCO. Projekt je zaměřen na obnovu obvodového ambitu kostela včetně rekonstrukce sochařské výzdoby a obnovu historických varhan. Projekt navazuje na již zrealizovaný projektový záměr Obnova poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou CZ.06.3.33/0.0/0.0/15_015/0000346.

Součástí obnovy ambitu je vedle obnovy exteriérových a interiérových omítek a podlahy v interiéru ambitu  i rekonstrukce štukové výzdoby a sochařského souboru alegorií Janových Ctností na vrcholcích bran ambitu, projektem bude doplněna sochařská výzdoba západní brány do plného celku. Současně budou v rámci projektu restaurovány historické varhany na kůru kostela, a to jak varhanní skříň, tak samotný nástroj. Projektem bude vytvořena nová expozice v prostoru obnovených ambitů v podobě uměleckého ztvárnění křížové cesty. Stávající prohlídková trasa bude rozšířena o novou expozici křížové cesty a o prohlídku vybrané části obnoveného ambitu s rekonstruovanou štukovou výzdobou. Rozšíří se časové zpřístupnění památky.

Součástí projektu je také digitalizace památky (digitální model památky), který bude zveřejněn na webových stránkách.

Realizací projektu se zvýší ochrana zabezpečení celého poutního areálu díky instalaci kamerového systému, který bude v rámci projektu pořízen.

Opravy - podlaha

Máte-li jakýkoliv dotaz, připomínku či kritiku, napište nám. Na Vaše dotazy odpovíme v nejkratším možném termínu. Děkujeme!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
Sychrova
591 02 Žďár nad Sázavou

info@zelena-hora.cz
www.zelena-hora.cz

Nedaří se vám najít na webu informaci, kterou potřebujete? Využijte fulltextové vyhledávání.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.